دمپرهای هوا

بالانس دمپر

بالانس دمپر با مکانیزم وزنه ای یا ثقلی ای که پره های آن داراست باعث می شون که مسیر هوا در جهت مورد نظر یک طرفه شود و از برگشت هوا جلوگیری کند. این نوع دمپر در فضاهایی مثل اتاق ها دیزل ژنراتور، دهانه خروجی اگزاست فن ها و خروجی رادیاتور ها استفاده می شوند.

دمپر کانالی صنعتی

دمپر کانالی صنعتی از سری تولیدات کارخانه فنی مهندسی شاهرخی و در دو شکل گرد و چهارگوش تولید میشود. موارد مصرف: – در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاههای اتمی و سایر صنایع سنگین – ساخته شده از ورق کربن استیل، ورق گالوانیزه، ورق آلومینیوم و ورق استنلس استیل

دمپر کانال دستی

اصولا دمپر كانال دستی جهت کنترل ميزان دبي هوا در کانال ها و دريچه ها به کار مي رود و عملكرد آن در كانال هاي هوا دقيقا همانند شير آب در خطوط لوله آب رساني است .

دمپر تنظیم فشار وزنه ای صنعتی

در فضاهایی که نیاز به به جلوگیری از بازگشت جریان هوا به داخل کانال و یک طرفه کردن عبور جریان و یا نیاز به عبور جریان تحت یک فشار معین می‌باشد، از دمپر تنظیم فشار وزنه ای که نوعی بالانس دمپر در ابعاد صنعتی می‌باشد استفاده می‌گردد.

دمپر پروانه ای

از دمپر پروانه ای برای تنظیم مقدار هوای عبوری از دریچه های گرد استفاده میشود. با توجه به نحوه باز شدن پره های این نوع دمپر، توزیع هوا از دریچه تقریبا متقارن باقی می ماند.

ترنینگ ون

در دبی بالای جریان هوا در کانال های انتقال هوا در بعضی مقاطع خاص مانند زانوها ،تبدیل مقاطع وS ها بدلیل جلوگیری از اختلاط هوا وافت شدید ونیز بوجود آمدن یک جریان سیال آرام درداخل کانال پره های تغییر مسیر هوا که از آنها به عنوان ترنینگ ون یاد می شوداستفاده می گردد.

دمپر ضد آتش موتوری

از ویژگیهای دمپر ضد آتش موتوری میتوان به کنترل موتوری روی مسیر هوا بین دو زون آتش، هوابندی بسیار ویژه در مدل های ترکیبی دمپرهای دود و آتش، تحمل حرارتی در سه رده 45 دقیقه، 1.5 ساعت و 3 ساعت در مقابل حرارت 250 درجه سانتی گراد، اشاره کرد.

دمپر کانال موتوری

دمپر كانال موتوری جهت کنترل ميزان دبي هوا در کانال ها و دريچه ها به کار مي رود و عملكرد آن در كانال هاي هوا دقيقا همانند شير آب در خطوط لوله آب رساني است . بدين منظور كه هم براي قطع و وصل و هم براي كنترل ميزان جريان به كار برده مي شود.

دمپر ضد آتش فیوزی

دمپر ضد آتش فيوزی با قابلیت ساخت در دو شکل پره تک جداره و دو جداره ایرفویلی در 3 نوع موتوری، فیوزی و کرکره ای، قابل ارائه با فیوز حرارتی.

دمپر هوابر پشت دریچه ای

دمپر پشت دریچه ای برای انشعاب گرفتن از کانالهای انتقال هوا راه های مختلفی نظیر Take Off گرفتن وجود دارد.

دمپر هوابر

دمپر هوابر برای انشعاب گرفتن از کانالهای انتقال هوا راه های مختلفی نظیر Take Off گرفتن وجود دارد، اما در مکانهایی که محدودیت فضا وجود دارد برای اتصال دریچه ها به کانالهای انتقال هوا استفاده از اسپلیت دمپر راهی آسان و منطقی می باشد که امکان کنترل دبی هوای خروجی را به راحتی میسر می سازد.

دمپر بارومتریک تنظیم فشار

دمپرهای بارومتریک تنظیم فشار نوعی دمپر تنظیم هوا هستند که مکانیزمی شبیه به دمپرهای تنظیم فشار صنعتی دارند با این تفاوت که امکان تنظیم این نوع دمپرها به صورت دستی پس از نصب نیز امکان پذیر می باشد.

اسپلیت دمپر پره ایرفویلی

اسپلیت دمپر برای تقسیم دبی هوا در مقاطع Take Off در مسیر کانال نصب می گردد که امکان کنترل دستی دبی و یا قطع اختیاری جریان در یکی از انشعابها را فراهم می آورد.